O PROGRAMIE

Witaj w VI edycji programu Scrabble® w szkole!

Akcja przyciąga od wielu lat coraz więcej chętnych.  Zarówno nauczyciele jak i uczniowie postrzegają Scrabble® jako świetny sposób na urozmaicenie lekcji, zajęć świetlicowych czy bibliotecznych. A więc grajcie, sprawdzajcie  swoje umiejętności, bądźcie przyszłymi Mistrzami Polski Scrabble®! Zapraszamy!

 

ZASADY

Dzieci i młodzież mogą już co miesiąc rozwiązywać zadania z Ligii Scrabble® i zdobywać cenne nagrody. Proponowane zadania  tegorocznej edycji  są dostosowane do trzech kategorii wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.  Rejestracja jest darmowa.

 Zapisy do kolejnej edycji „Scrabble® w szkole”, ruszają już 5 października 2017!

Każde Szkolne Kółko Scrabble® zgłoszone wcześniej do programu dostaje miesięczne zadania z Ligii Scrabble®, za które przydzielane są punkty.

Dodatkowo, każde Szkolne Kółko Scrabble® może wygrać nagrodę za najlepiej wykonane zadanie miesięczne tylko raz w ciągu roku szkolnego.

Za pozostałe miesiące szkoła dostaje punkty, które zliczane są w rankingu szkół w tej samej kategorii wiekowej (szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne).

Szkoła z każdej kategorii wiekowej z największą liczbą punktów wygrywa nagrodę specjalną – 1000 zł – na dowolny cel, który wcześniej zostanie ustalony między dyrektorem placówki i firmą Mattel.

Każde Szkolne Kółko, które przeszło dwa dowolne zadania, może brać udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble® w Kutnie, które odbędą się w maju 2017!

Co więcej, zgłoszenia szkół objętych programem „Scrabble® w szkole” traktowane są priorytetowo.

PAKIET POWITALNY

Dla nowych chętnych drużyn w zamian za zrealizowanie  tzw.  zadania startowego  czeka cenny pakiet powitalny ufundowany przez firmę Mattel.  

 

EKSPERCI VI EDYCJI

W ciągu roku współpracujemy i tworzymy nasz program wspólnie z wybitnymi Ekspertami, którymi są:

SŁAWOMIR WOLSKI – współautor publikowanych w tym roku szkolnym zadań na stronie www.scrabblewszkole.pl. Nauczyciel, laureat wielu turniejów Scrabble.  Organizator Kółek Szkolnych Scrabble we Wrocławiu, twórca i koordynator wielu turniejów i warsztatów dla młodzieży.