O PROGRAMIE

Witaj w IX edycji programu Scrabble® w szkole NA ROK SZKOLNY 2017/2018!

 

Scrabble® w Szkole to program, który od wielu lat przyciąga dzieci, młodzież i nauczycieli z całej Polski. Postrzegają oni Scrabble® jako świetny sposób na urozmaicenie lekcji, zajęć świetlicowych czy bibliotecznych. 

Dlatego również w tym roku zachęcamy Was - grajcie, sprawdzajcie swoje umiejętności, zostańcie przyszłymi Mistrzami Polski Scrabble®! Zapraszamy!

 

ZASADY

Uczestnicy programu Scrabble® w Szkole - dzieci i młodzież zrzeszeni w zarejestrowanych w programie kółkach Scrabblowych - mogą co miesiąc rozwiązywać zadania z Ligii Scrabble® i zdobywać cenne nagrody. Proponowane zadania tegorocznej edycji są dostosowane do trzech kategorii wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.  Rejestracja jest darmowa.

Zapisy do kolejnej edycji „Scrabble® w szkole”, ruszają już 10 października 2017!

 

Każde Szkolne Kółko Scrabble® zgłoszone wcześniej do programu dostaje miesięczne zadania z Ligii Scrabble®, za które przydzielane są punkty.

Każde Szkolne Kółko Scrabble® może wygrać nagrodę za najlepiej wykonane zadanie miesięczne tylko raz w ciągu roku szkolnego.

Za pozostałe miesiące szkoła dostaje punkty, które zliczane są w rankingu szkół w tej samej kategorii wiekowej (szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne).

Szkoła z każdej kategorii wiekowej z największą liczbą punktów wygrywa nagrodę specjalną – 600 zł – na dowolny cel, który wcześniej zostanie ustalony między dyrektorem placówki i firmą Mattel.

Każde Szkolne Kółko, które przeszło 2 dowolne zadania, może brać udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble® w Kutnie, które odbędą się pod koniec roku szkolnego 2017/2018!

Co więcej, zgłoszenia szkół objętych programem Scrabble® w szkole traktowane są priorytetowo.

 

PAKIET POWITALNY

Nowo zgłoszone drużyny/ szkolne kółka Scrabblowe otrzymają pakiet powitalny w programie ufundowany przez firmę Mattel. Aby go otrzymać drużyna musi rozwiązać zadanie startowe.

 

EKSPERCI IX EDYCJI

Podobnie jak w poprzednich edycjach, również i tym razem program Scrabble® w Szkole realizujemy we współpracy z ekspertami Polskiej Federacji Scrabble®.