O PROGRAMIE

Szkolne Kółko Scrabble®

to propozycja zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży. Jest ono doskonałą alternatywą dla kółek przedmiotowych (np. matematycznego, językowego itd.), zajęć plastycznych czy sportowych.

W Scrabble® grać mogą wszystkie dzieci bez względu na umiejętności i talenty związane z konkretnymi dziedzinami nauki. Ci, którzy nie odnajdują się podczas dodatkowych zajęć matematycznych, informatycznych czy językowych lub historycznych, mogą znakomicie realizować się podczas zajęć ze Scrabble®.

Warto także wspomnieć, iż jest to forma aktywności pozwalająca na udział dzieci z różną sprawnością, co dodatkowo ma walor integracyjny.

Dlaczego warto założyć Szkolne Kółko Scrabble®?

JEST TO KORZYSTNE DLA SZKOŁY I NAUCZYCIELI:

Pakiet powitalny dla wszystkich zarejestrowanych osób.
Wzmacnia atrakcyjność szkoły, sprawia, że uczniowie chętnie korzystają z jej propozycji.
Kółko Scrabble® to możliwość przygotowania zespołu do udziału szkoły w międzyszkolnych turniejach Scrabble® i zaprezentowania na nich szkoły.
Nauczyciele biorący udział w programie Scrabble® w szkole, otrzymują od organizatorów zaświadczenia, którą mogą wykorzystać w staraniach o awans nauczycielski.
Szkoła zarejestrowana w Programie Scrabble w szkole® otrzymuje wsparcie merytoryczne przy organizacji Kółka.

PRZYNOSI WYRAŹNE KORZYŚCI DZIECIOM I RODZICOM:

Stwarza to niekonwencjonalną i jednocześnie rozwijającą opcję spędzania czasu poza lekcjami.
Jest to możliwość doskonalenia poprzez zabawę wielu umiejętności: logicznego i kreatywnego myślenia, umiejętności językowych, pracy w zespole itd.
Kółko Scrabble® to doskonałe rozwiązanie dla pracujących rodziców, którzy poszukują zajęć dla swoich dzieci – dzięki zajęciom w szkole ich pociechy kreatywnie i ciekawie spędzają czas do ich powrotu z pracy.

Co jest potrzebne, aby założyć Szkolne Kółko Scrabble®?

Założenie Szkolnego Kółka Scrabble® jest dość proste. Najważniejsze jest, aby nauczyciel zechciał poświęcić swój czas i ofiarować zapał do tego projektu. Ważne z punktu widzenia szkoły jest także to, iż założenia Kółka Scrabble® nie jest kosztowne.

CO JEST POTRZEBNE ABY ROZPOCZĄĆ ZAJĘCIA SCRABBLOWE?

Miejsce – sala lekcyjna, świetlica, korytarz lub hol szkolny (po lekcjach), gdzie można ustawić stoliki i krzesła.
Gry Scrabble® (plansze, płytki i stojaki) - szkoły zarejestrowane w programie otrzymają gry Scrabble® od organizatorów programu.
Instrukcje, porady, słowniczki do gry – dostępne na stronie programu lub Polskiej Federacji Scrabble®.